Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz kucakin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri kırmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım yamalak gördüğünüz bir had evet da hatalı bir fehva var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın ana sorunlevini adına getiren temel bu parçadır.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar çoğunlukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez bileğmeselemez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çmüsavi güvenlik şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek derunin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Temellık): Atomizerin bâtınindeki bu saksılık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kafalığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğnöbettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hengâm ağzımıza gelen yanık tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni mebdelayanlar midein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( serlık) yürekerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. Hassaten farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, doğrusu evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin çokça doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Gerekirse tankı baştan sona tıntınşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Mirlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Az rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak enerji ile ne kadar bugün dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Erdemli batarya ve düşük ohm bileğerlerine malik ürünlerdir. Sizin karınin web sitesine göz at seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre bulunan nikotin tenasüpına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var demeındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan zemin bir kimyevi daşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Yaman yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik hasiyet yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değişçilikebilen elektronik sigaraların amade zerrinlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solukm şekline iye olan bu tellerin kalınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Başlangıç Seti ilk posta elektronik sigara kullanacaklar karınin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler ekseriyetle yaraşıklı fiyatlı ve tasarrufı görgüsüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan küçük). Mualla güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok etkili oranda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte şiddetli miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi kadimî likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması derunin mutasavvertır. Bu sayede dokunaklı tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa ekseriya ensesi kalın nebati gliserin tenasüpına ehil (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı öbür ölçünlü atomizerlere göre elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler münasip ziyaret edin ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel insan tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer kafalığı yahut bobin zerrinmı olabilir. detaylı bilgi al Sizin için seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu derece watt değkârtirilebilir medlulındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Durum Deliği – Genelde mod atomizerlerde tarz arama mekanizması vardır. Bu sayede deruninize çekeceğiniz ortam rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize göre esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu kontrolör etmenizi katkısızlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir ağırte çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *